Vzpomínkový den na pevnosti Dobrošov 9.9.2017

Pevnost Dobrošov

Sobota 9. září

10,00-19,00 hod.

Připomenutí zahájení stavby pevnosti a křest nové publikace o majoru Jaroslavu Purkytovi: akce, která je pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D., bude zahájena v 10 hodin. Po slavnostním zahájení proběhne křest nové knihy, po němž nastoupí jednotka v dobových uniformách k uctění památky všech, kteří opevnění stavěli a chtěli ho bránit. V 11 a 12 hod. přednáška ve vstupní expozici. Ve 13 hod. komentovaná prohlídka pevnostní linie z Dobrošova do Bělovse u Náchoda s přiblížením působení mjr. Purkyta v této oblasti během zářijové mobilizace roku 1938. Během celého dne vojenské polní ležení v areálu pevnosti. Od 11 do 16 hod. bude mimořádně zpřístupněn i srub Jeřáb s posádkou a ukázkou výcviku.

Od 19 hod. promítání nového dokumentu se záběry
z nepřístupného podzemí pevnosti.

Jednotné vstupné 40 Kč za osobu.

Část výtěžku z akce půjde na podporu Hospicu Anežky České v Červeném Kostelci.

28 srpna, 2017