Výstava Náchod 1254 je zahájená!

V sobotu 15. června jsme během slavnostní vernisáže otevřeli výstavu Náchod 1254. Ta je tematicky zaměřena na období středověku a seznámí vás s historií města, postavou rytíře Hrona – zakladatele města i kupeckou stezkou, která propojovala Prahu s Krakovem. Vernisáže se zúčastnili zástupci zřizovatele muzea (Královéhradeckého kraje) hejtman Mgr. Martin Červíček a náměstkyně hejtmana Mgr. Martina Berdychová, zástupci vedení města Náchoda i široká veřejnost.

Celá výstava se skládá ze tří částí. První část vás provede středověkým městem a seznámí vás s postupným vývojem Náchoda. Pro tento účel jsme vytvořili audiovizuální projekci, která je promítaná na trojrozměrný model náchodského údolí. Druhá část prezentuje postavu zakladatele města rytíře Hrona a předměty spojené s přesunem původní osady na místo, kde se dnes nachází centrum města. Poslední část představuje důležitou kupeckou stezku, která skrze Náchod vedla z Prahy do Krakova. Výstavu jsme doplnili o audionahrávky, vizuální projekce a kulisy dotvářející atmosféru středověku. Vyzkoušet si můžete také dobové oděvy, mučící nástroje a na památku si vyrazíte pamětní brakteát – jednostrannou minci z období vlády Václava I.

Výstava je přístupná v rámci běžné otevírací doby Broučkova domu na Masarykově náměstí v Náchodě až do 12. ledna 2025.

Objevte další aktuality.

16 června, 2024