V září pokračuje projekt Živoucí pomezí!

Featured Image

Muzeum Náchodska v září pokračuje v projektu Živoucí pomezí, v rámci kterého pro vás přichystalo workshopy v krajině Kladského pomezí a Broumovska. Těšit se můžete na třídenní program, během kterého se vydáte na pouť na Ostaš, užijete si výtvarný i zvukový workshop a také performance s tematikou jídla.

Projekt Živoucí pomezí, který Muzeum Náchodska realizuje ve spolupráci se svými partnery a snaží se tak prohloubit lásku k místu, ve kterém společně žijeme, v září čeká velké pokračování. Těšit se můžete na třídenní program, kterým vás provedou celkem čtyři lektoři. Společně se vydáme na poutní vycházku na stolovou horu Ostaš a užijeme si klid přírody Broumovských stěn. Program je připraven od pátku 13. září do neděle 15. září, ale zúčastnit se můžete klidně jen vybrané části. Workshopy však mají omezenou kapacitu, proto doporučujeme včasnou registraci na webových stránkách Muzea Náchodska.

Prvním workshopem z programu je poutní vycházka na Ostaš nazvaná Poutníku, nahlédni do nitra sebe i skal. Ta se uskuteční v pátek 13. září od 15 hodin a průvodcem nám bude Tomáš Gavlas, který je zkušeným poutníkem. Vycházet budeme z historické poutní tradice, avšak procházka bude naplněna tématy z našich aktuálních životů. Čeká nás tak individuální rozmluva s lektorem, rituální sdílení jídla nebo povídání o tradici poutnictví.

V sobotu se můžete těšit hned na dva workshopy. Dopoledne se uskuteční výtvarný workshop nazvaný Změna pohledu s lektorkou Kateřinou Šichanovou. Ten bude zaměřen na pozorování okolní krajiny a práci v plenéru. V průběhu procházky Broumovskými stěnami tak budeme zkoumat materiály, zaznamenávat realitu a doplňovat místa o drobné prostorové intervence. V odpoledních hodinách poté proběhne performance s tematikou jídla nazvaná Objev chutě krajiny. Společně s Heidi Hornáčkovou se vydáme na cestu do antropologie jídla, během které prozkoumáme regionální tradice, kulinářské dědictví i vize krajiny Broumovska. Vydáme se také na procházku lesem a ukážeme si, jak zodpovědně sbírat místní rostliny, byliny i houby.

Posledním workshopem třídenního programu bude nedělní zvukový workshop. Ten nese název Lesní písně a lektorkou nám bude Edka Jarząb. Vycházet budeme z praxe hlubokého naslouchání, vyzkoušíme si improvizovat a zpívat a budeme objevovat zvláštnosti akustiky skal, které propojíme s ostatními zvuky.

Vstupné na jednotlivé workshopy je 100 Kč, v případě zájmu o celý program je připravená zvýhodněná cena 300 Kč. Více informací o jednotlivých workshopech a registraci naleznete na webových stránkách Muzea Náchodska (www.muzeumnachodska.cz/zivouci-pomezi).

Kontakt pro média:
Tomáš Menec, e-mail: menec@muzeumnachodska.cz, tel.: 736 102 118

Tiskovou zprávu s fotografiemi k použití si můžete stáhnout ZDE.

27 srpna, 2024

Novinky do e-mailu

Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

MN_newsletter

Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

Back to top Arrow