Rafinovaná krása vějířů 

Rafinovaná krása vějířů V dnešní době je na vějíře pohlíženo jako na dávno zastaralý dámský módní doplněk. Na výstavě Rafinovaná krása vějířů vám ukážeme, že vějíř byl mnohem více a také to, jak se v průběhu času proměňovala jeho podoba a výzdoba. Zveme vás do stálé expozice v Broučkově domě čp. 18 na Masarykově náměstí v Náchodě na výstavu nazvanou Rafinovaná krása vějířů. Vernisáž proběhne 23. června 2022 a výstavu pak bude možné navštívit od 24. června do 23. října 2022 denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

U příležitosti vernisáže této výstavy bude otevírací doba prodloužena až do 20 hodin. Zájemci budou moci také zdarma navštívit druhou výstavu, již Muzeum Náchodska v červnu otevře návštěvníkům, a to výstavu historických i současných hodin a hodinek, která se koná ve výstavní síni. Návštěvníci se mohou také těšit na komentovanou prohlídku stálé expozice či historického centra Náchoda.

Dernisáž výstavy proběhne 21. října 2022? její součástí bude vystoupení burleskní umělkyni Linde von Schwärze, která se přes den bude věnovat diskusi s mladou generací o aktuálních společenských tématech a večer rozzáří prostory Beránku.

V rámci dernisáže se můžete těšit v 18.00 na kurátorskou komentovanou prohlídku Mgr. Barbory Libřické s welcome drinkem ve výstavních prostorách Broučkova domu čp. 18 a od 19.00 na taneční vystoupení Linde von Schwärze v restauraci Hotelu Beránek. Vstupné je 100 Kč. Srdečně vás zveme!

Vstupenky na dernisáž si rezervujte na emailu info@muzeumnachodska.cz či telefonu 491 423 248. Rezervace trvá po dobu třech pracovních dní, poté propadá. Vstupenky je možné po domluvě vyzvednout na všech pobočkách Muzea Náchodska kromě Dobrošova. Kapacita sálu je omezena, proto je možné zakoupit max. 4 vstupenky jednou osobou.