Právě vyšly Muzejní noviny – zima 2024!

Chcete se dozvědět, co se v našem muzeu děje, jaké akce a výstavy chystáme nebo jaké předměty se zimní tematikou najdete v našich sbírkách? Zajímá vás průkopník lyžování Emerich Rath a víte o tom, že se zimní olympijské hry odehrály s hokejovými puky z Náchoda? To vše se dozvíte, pokud si přečtete nejnovější vydání Náchodských muzejních nocin.

A jaké články v muzejních novinách najdete?

• Emerich Rath – Článek o všestranném sportovci, olympionikovi, maratonci…
  • Průkopníci lyžování na Hronovsku – Příběh čtveřice mužů, kteří se zasloužili o rozšíření lyžování na Hronovsku
  • Telemarské lyže z Pěkova – Článek Mgr. Jana Tůmy o jednom z nejstarších dokladů lyžování v regionu
  • Výroba puků v Náchodě – Článek o tradici výroby puků v náchodské Rubeně
  • Pro děti – Dvoustrana věnovaná nejmenším návštěvníkům, na které najdete komiks, tip na doma a zimní hledačku
  • Nabídka edukačních programů
  • Muzejní kufříky – Zábavná interaktivní hra pro rodiny s dětmi
  • Mezinárodní den archeologie – Pozvánka na celodenní program pro děti i dospělé
  • Náchod 1254 – Výstava o počátcích města Náchoda v období středověku
  • Náchod slaví 770 let – Článěk o akcích a výstavách pořádaných v rámci oslav 770 let od první písemné zmínky o městě
  • Z fondů knihovny Muzea Náchodska – Víte, co všechno najdete v muzejní knihovně?
  • Akce a výstavy – Informace o akcích a výstavách chystaných v nejbližší době

Náchodské muzejní noviny si můžete zdarma vyzvednout na pobočkách Muzea Náchodska a ve vybraných informačních centrech. Dostupné jsou také online.

Přečtěte si Náchodské muzejní noviny – zima 2024.

Objevte další aktuality!

15 října, 2024