Konference Čeští a slovenští evangelíci – duchovně propojení déle než 100 let

Zveme Vás na konferenci ke stoletému výročí samostatnosti Československa a společným církevním dějinám “Čeští a slovenští evangelíci – duchovně propojení déle než 100 let”, která se bude konat ve dnech 12.–13. října 2018 na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (Černá 9, Praha 1 – Nové Město).
Své příspěvky prosloví:
1) historik a dramaturg Miloslav Gdovin (Husité a bratríci na Slovensku, Kralická Biblia – duchovné prepojenie českých a slovenských evanjelikov)
2) ředitel Muzea Náchodska Sixtus Bolom-Kotari (Toleranční kazatelé z Uher v Čechách a na Moravě)
3) sociolog a historik Zdeněk R. Nešpor (Vznik Československa a církve v první republice, Doba nesvobody – naše církve pod nadvládou nacismu a komunismu)
5 října, 2018