Se vstupenkou ze zámku do muzea zdarma

Od 1. září 2021 mají návštěvníci Státního zámku Náchod možnost prohlédnout si zdarma expozice a výstavy jedné ze tří poboček Muzea Náchodska podle vlastní výběrů – v Náchodě, Hronově nebo Polici nad Metují. Stačit jim k tomu bude vstupenka zakoupená na prohlídkový okruh zámku, ke které dostanou na zámecké pokladně i leták s informacemi a seznamem poboček muzea včetně jejich otevírací doby a přesné adresy. Odevzdáním vstupenky ze zámku na vybrané pobočce muzea si návštěvníci mohou užít prohlídku benediktinského kláštera, staré roubené školy, Jiráskova rodného domku nebo stálé expozice věnované dějinám Náchoda a Náchodska. Akce bude platit na pobočkách Muzea Náchodska v Náchodě do 31. prosince 2021, v Hronově a Polici nad Metují pak do 31. října letošního roku. Volný vstup mohou zájemci využít kdykoliv v tomto období, podmínkou není návštěva jedné z poboček muzea ve stejný den, jako se konala prohlídka zámku Náchod.

Naše spolupráce doufáme otevírá dveře dalším možnostem budoucího komplexnějšího řešení propojení kulturních institucí v celém regionu, o které již delší dobu Muzeum Náchodska usiluje. Partnerství Muzea Náchodska a Státního zámku Náchod v této podobě můžeme jistě označit za jeden z prvních kroků k dosažení vytyčeného cíle.