Kde se dobře vaří, tam se dobře daří

U příležitosti tradiční Kvíčerovské pouti v Polici nad Metují, zveme k návštěvě Staré školy Dřevěnky.

Muzeum Náchodska ve spolupráci s Cechem panen rukodělných zde připravili výstavu Kde se dobře vaří, tam se dobře daří. Můžete se těšit na vyšívané kuchařky, zástěry, dobové pomůcky na vaření a pečení a mnoho dalšího.

Pro návštěvníky jsou připraveny také ukázky tradičních řemesel a rukodělných technik, které budou předvádět členky Cechu panen rukodělných. Rukodělné výrobky bude možno zakoupit, přičemž zisk z tohoto prodeje bude věnován Hospicu Anežky České.

Součástí programu bude také workshop zdobení keramických polotovaru uspořádaný Muzeem keramiky v Boleslawci ve spolupráci s Městským muzeem v Jaroměri.

Vstupné je dobrovolné.

Výstavu a dny řemesel ve Staré škole Dřevěnce lze navštívit 13. a 14. srpna 2022, vždy od 9.00 do 16.00 hod.