Car Put-in / Put-out!

Muzeum Náchodska připravilo u příležitosti Shromáždění na podporu Ukrajiny – Náchod, které proběhne 1. března 2022 na Masarykově náměstí v Náchodě, malou výstavu na podporu napadené Ukrajiny nazvanou Car na Cáry – Putin / Put-out!

Budeme-li parafrázovat staré heslo z dob občanské války ve Španělsku: U Kyjeva se dnes bojuje i za Prahu. My v Náchodě, který leží na hranicích, to víme velmi dobře. Proto návštěvníkům demonstrace připomínáme rok 1938, kdy nás pod záminkou obhajování práv národnostní menšiny chtěl napadnout Hitler, tak 21. srpen 1968, kdy nás napadly státy Varšavské smlouvy a to pouze proto, že se soudruhům v Moskvě nelíbil demokratizační proces v Československu. Je těžké nevidět paralely s dnešním napadením Ukrajiny Ruskou federací.