Babinec v Dřevěnce

Muzeum Náchodska a Cech panen rukodělných si Vás dovolují pozvat pozvat v rámci programu “Oživlá Dřevěnka” na setkání, tvoření, popovídání nad šálkem kávy, dobrého čaje. Na co se můžete těšit?

—————-

10.3.2022 v 15.30 čtvrtek v Dřevěnce

17.3.2022 v 15.30 čtvrtek v Dřevěnce

Budeme plést a háčkovat pro www.nedoklubko.cz. Podívejte se na jejich krásné webové stránky, kde jsou návody včetně typů certifikovaných materiálů. Připravili jsme si pro Vás ukázky pletených a háčkovaných ponožek, čepiček, chobotniček, srdíček. Příze, háčky, jehlice, návody Vám budou k dispozici. Těšíme se na Vás!

—–

24.3.2022 v 15.30 čtvrtek v Dřevěnce

Další tvoření bude s Lenkou Vítkovou, která Vám představí kouzlo černého drátu. Vyrobíme si zápichy kytiček a vajíček.Vyzkoušíte si základní drátovací techniky, navazování drátů, zdobení korálky.

—–

31.3.2022 v 15.30 čtvrtek v Dřevěnce

V dalším setkání si vy zkoušíte proplétaní drátků včetně 3D techniky. Vytvoříte si 3D vajíčko k zavěšení. S sebou pouze brýle a dobrou náladu.Veškerý materiál a pomůcky budou k dispozici.

———

7.4.2022 v 15.30 čtvrtek v Dřevěnce

Velikonoční perníčky Vás naučí Lenka Židová, poradí, jaké těsto je vhodné, aby nejen krásně vypadalo, ale bylo i chutné. Recepis na bílkovou polevu a její zručné ruce Vás budou jistě inspirovat!!

Čekali jsme dlouho až se budeme moci setkávat, tak si to užijeme! Jak se říká přijďte “pobejt”.

Vstupné dobrovolné.