custom-cover-arrow

549 31 Hronov

objekty_cover_img
Jiraskovo-muzeum-2

Jiráskovo muzeum je dočasně UZAVŘENO.

Mimo otevírací dobu je možné prohlídku objednat na tel. 775 393 608 nebo e-mailu vecerova@muzeumnachodska.cz

Základní informace pro návštěvníky

Bezbariérový přístup: NE
WC: NE (veřejné toalety na náměstí)
Možnost parkování: ANO (placené parkování na náměstí)
Prodej suvenýrů a knih: ANO (pohlednice, turistické vizitky, knihy vydané Muzeem Náchodska)
Občerstvení: NE

Plné vstupné: 50 Kč
Snížené vstupné (děti nad 10 let, studenti): 30 Kč
Zdarma: děti do 10 let, senioři nad 65 let, držitelé průkazu ZTP, AMG, NPÚ, učitelé jako doprovod školní skupiny a držitelé karty pěstounské rodiny.

Každou první středu v měsíci VSTUP ZDARMA.

bg-botttom-hronov
Jiraskovo-muzeum_interier-02-2
trn-cerny

O expozici

Jiráskovo muzeum v Hronově je umístěné v druhém patře v průčelí divadla již od roku 1908. V 80. letech 20. století došlo k jeho integraci do Okresního muzea v Náchodě (dnes Muzeum Náchodska), nicméně expozice zůstala zachovaná a k její částečné renovaci došlo až v roce 2002.

Expozice je věnovaná osobnosti a dílu Aloise Jiráska a velký důraz je kladen na autentické vzory jeho literárních postav (Josef Regner, Antonín Knahl). Připomenuty jsou ale i další významné hronovské osobnosti, jako je například Josef Čapek, Egon Hostovský, Jindřich Freiwald, a jejich tvorba a dílo.

Jiraskovo-muzeum
Jiraskovo-muzeum_interier-04